Kotevní patka do betonu 160 mm
Kotevní patka do betonu 160 mm
Kotvicí patka do betonu vhodná pro pevné ukotvení dřevěných konstrukcí pergol, altánů či krytých garážových stání. Žiletkový systém kotvení se skvěle hodí pro ztracené a esteticky čisté upevnění trámů a hranolů do betonu... Více
Kód produktu: KPDB160
Doprava a platba
Původní cena 2 040 Kč.
Ušetříte
15 %(306 Kč).
1 734 Kč
s DPH
Kotvicí patka do betonu vhodná pro pevné ukotvení dřevěných konstrukcí pergol, altánů či krytých garážových stání. Žiletkový systém kotvení se skvěle hodí pro ztracené a esteticky čisté upevnění trámů a hranolů do betonu... Více
Kód produktu: KPDB160
Doprava a platba
Základní popis:
- Poctivý kotevní prvek ideální pro kotvení svislých nosných trámů dřevěných konstrukcí jako jsou pergoly, garážové přístřešky, altány a další
- Žiletkový systém (zaříznutí patky do dřeva) zajišťuje čistý a minimalistický vzhled, který nijak nebude rušit vzhledovou celistvost vaší zahrady
- Vyrobeno ze žárově pozinkovaného plechu tl. 8 mm
- Celá patka je po výrobě žárově pozinkovaná
- Vhodné pro trámy šířky minimálně 160 mm
- Spodní část patky je rozdělená na dvě části, které se před betonáží dají roztáhnout od sebe, čímž se výrazně zvýší pevnost kotvení ve všech směrech
- Vrchní část patky se skládá z kotevní desky trámu s 9 otvory ∅ 16 mm a z malé opěrné plotýnky pro snížení smykového napětí šroubů
- Díky 9 otvorům v kotevní desce můžete volit ideální pozici pro upevnění podle rozměrů a tvaru trámu
- Není nutné použít všechny otvory, což vám umožní flexibilně přizpůsobit montáž konkrétní konstrukci
- Výška kotevní desky trámu je 300 mm
- Pro maximální pevnost a stabilitu celé konstrukce doporučujeme použití kvalitních svorníků, pro menší konstrukce lze použít i šrouby či vruty
- Montážní sady nejsou součástí balení
- Pro svislé zatížení není prakticky žádné omezení a pro zatížení vodorovné je potřeba individuální posouzení
Obsah balení:
- Kotevní patka do betonu 160 mm - 1 ks
Hlavní výhody:
✔ Flexibilita kotvení
✔ Vysoká únosnost
✔ Estetika kotvení
✔ Vysoká únosnost
✔ Estetika kotvení
✔ Extrémní životnost
💬 Jaké je povolené zatížení kotevní patky?
Uvádíme zde základní orientační povolená zatížení. Vždy je třeba řešit konkrétní konstrukci umístěnou na tyto kotevní patky. Ta má zásadní vliv na max. povolené zatížení ve svislém, podélném a příčném směru.
- Svislé zatížení: 100 kN (cca 10 000 Kg)
- Zatížení v podélném směru: 3,13 kN (cca 313 kg)
- Zatížení v příčném směru: 0,35 kN (cca 35 kg)
Jaké jsou další možnosti a varianty:
Parametry
| Celková hmotnost: | 6,9 kg |
|---|---|
| Povrchová úprava: | Žárový zinek |
| Způsob montáže: | Do betonu |
| Tloušťka materiálu: | 8 mm |
| Kotvící deska trámu: | 9x kulatý otvor ∅ 16 mm |
| Vyrobeno v: | Česko |
| Životnost výrobku: | 100+ let |
| Opravitelnost výrobku: | Opravitelné po celou dobu životnosti |
| Záruka: | 2 roky |
Výkresy a návody
Kotevní patka – výkres
(pdf, 10.9 kB)

















